Челси изоставаше на два пъти, но стигна до победен гол на Лукаку

Челси много трудно преодоля втородивизионния Лутън Таун, но стигна до победа с 3:2 и се класира за четвъртфиналите на Купата на Англия. Лондончани на два пъти изоставаха през първото полувреме. Те получиха гол още във втората минута, когато Рийс Бърк се разписа. Саул Нигес изравни в 27-ата минута, но малко преди почивката Хари Корник отново даде преднина на домакините. Тимо Вернер направи 2:2 в 68-ата минута, а 10 минути по-късно асистира на Ромелу Лукаку за победния гол.

Томас Тухел бе направил цели девет промени. От мача с Ливърпул в състава останаха само Мейсън Маунт и Антонио Рюдогер. Кепа Арисабалага, който се превърна в антигерой в неделя, бе титуляр на вратата. Във финала за Купата на Лигата испанският страж влезе като резерва за дузпите и пропусна при 22-ото изпълнение от бялата точка, като това донесе трофея на съперника.

Лутън шокира Челси още във втората минута. След ъглов удар Рийс Бърк засече топката с глава и я насочи към мрежата. Втородивизионният тим стартира отлично и създаде още една опасна ситуация пред вратата на съперника още в първите минути. Защитата на "сините" и като цяло целият отбор изглеждаха объркани.

Лондончани се окопитиха към средата на полувремето. При първата си добра атака те изравниха. Маунт намери Вернер, който стигна до наказателното поле и подаде на Саул Нигес, а хубав удар на испанеца прати топката в мрежата.

Последва силен период за гостите и вратарят на Лутън Хари Истед, който в 14-ата минута влезе на мястото на титуляра Джед Стиър, трябваше да се намесва на няколко пъти. Първо той затрудни излезлия сам срещу него Саул и го накара да стреля покрай вратата. В 33-ата минута той направи отлично спасяване след силен удар на Кенеди, а малко по-късно се справи и с изстрел на Лукаку.

Когато играчите на Челси си помислиха, че вече имат контрол върху случващото се на терена, те получиха втори гол. Отлична контраатака разкъса защитата на съперника и изведе Хари Корник сам срещу Кепа. Той напредна и хладнокръвно завърши за 2:1.

След почивката Челси играеше по-агресивно, но имаше сериозни проблеми да преодолее защитата на Лутън и да създава чисти голови възможности. Далечен удар на Саул не затрудни сериозно Истед. Вернер също имаше шанс, но така и не успя да отправи изстрел към вратата.

Лондончани започнаха да се изнервят, но в 68-ата минута стигнаха до изравняване. Лофтъс-Чийк великолепно изведе Тимо Вернер. Германският национал овладя прекрасно и прати топката покрай вратаря. Вернер се оказа ключов за успеха, след като десет минути по-късно асистира на Лукаку за победния гол. За първи път от началото на мача белгийският национал получи добра топка и се разписа.