Саутхамптън преодоля Уест Хам

Саутхамптън се класира за четвъртфиналите на Купата на Англия след победа с 3:1 над Уест Хам на "Сейнт Мерис".

"Чуковете" започнаха по-добре мача и организираха няколко добри атаки, а в 18-ата минута Джаред Боуен пропусна отлична възможност при удар с глава. Френският ляв бранител Ромен Перо откри резултата в 31-ата минута с фантастичен удар. За него това бе първи гол в английския футбол.

Микаел Антонио изравни след час игра. Той се възползва от грешка на Кабайеро, който изби лошо центриране и създаде опасността. Армандо Броя се появи като резерва и бе съборен в наказателното поле. Съдията първоначално пропусна инцидента, но след разглеждане с ВАР отсъди дузпа, реализирана от Джеймс Уорд-Праус.

Ареола направи великолепно спасяване четири минути преди края след удар на Редмънд. Кабайеро пък се реваншира за грешката си, след като отрази удар с глава на Доусън. В самия край Броя получи топката отляво, преодоля защитата и отбеляза трето попадение за "светците".