Отборът на Александър Цветков най-после победи

Академика (Клинчени) победи с 2:0 Газ Метан и показа, че няма да се предаде в битката за оставане в румънската Лига 1. Това беше първи успех за тима на Александър Цветков и Владимир Гогов след 8 поредни шампионатни загуби. Цветков игра 90 минути, а Гогов се появи като резерва в края на мача на мястото на Валентин Думитраке.

Сблъсъкът между двата тима, които се намират в жестока финансова криза, започна с пропуск на гостите. Постепенно Академика овладя инициативата и поведе в 41-ата минута с точен изстрел на Марсел Холцман. През второто полувреме домакините доминираха и заслужено стигнаха до втори гол, дело на Мохамед Алгул в 89-ата минута.

Академика събра 14 точки и се изравни с Газ Метан, но остава на последното място в класирането заради по-лошата си голова разлика. Двата тима ще са част от плейофната осмица за оставане в елита, но преди това имат да изиграят по още един мач от редовния сезон.

Университатя (Крайова) продължи добрата си серия с четвърти пореден успех. При гостуването на Миовени отборът на Лауренциу Регекампф нямаше проблеми и спечели с 3:0. Първия гол вкара Йован Марковичи в 25-ата минута, а отново той в 34-ата удвои аванса на Университатя. Точка на спора сложи Щефан Байрям в 78-ата минута.

В късния мач за деня шампионът ЧФР Клуж се наложи с 1:0 като гост на Волунтари и направи нова крачка към петата си поредна титла. Българският национал Кристиан Димитров за първи път попадна в групата на ЧФР, но не влезе в игра. Гола вкара Андрей Бурка в 19-ата минута.

ЧФР Клуж води с цели 14 точки пред втория ФКСБ, а Университатя (Крайова) е на трето място. На дъното са Динамо (Букурещ), Газ Метан и Академика (Клинчени).

Снимка 1: Gheorghe Fluster/SPORT PICTURES