Нант ще спори за трофей за първи път от 21 години

Нант отстрани Монако на полуфиналите за Купата на Франция след победа с 6:5 след дузпи. В редовното време и продълженията мачът завърши 2:2, а при дузпите пропуски на Висам Бен Йедер и Орелиен Чуамени костваха отпадането на "монегаските".

Отборът от Княжеството не върви добре и в Лига 1, където заема 9-о място и е в серия от 3 срещи без победа. Нант пък ще се опита да спечели първи трофей от 21 години насам. През 2001-а "канарчетата" за последен път станаха шампиони, а през 2000-а завоюваха третата си Купа на Франция.

Началото бе по-добро за Монако. В 12-ата минута Вандерсон центрира, а Гийермо Марипан отклони топката с глава в далечния ъгъл и изведе тима си напред в резултата. Отговорът на Нант дойде малко по-късно с автогол на Джибрил Сидибе. Десният бек на Монако опита да пресече опасно подаване в наказателното поле, но заблуди Александер Нюбел, а и германският страж реагира твърде бавно и позволи топката да се озове във вратата му.

В 74-ата минута Самуел Мутусами наказа нова грешка в защитата на гостите и доближи Нант до финала. Монако обаче не се предаде и веднага възстанови равенството чрез Майрон Боаду, който беше точен с глава.

В продълженията не паднаха нови голове. При дузпите Реми Дешан спаси удара на Бен Йедер, а Чуамени изобщо не уцели вратата. Победната дузпа за домакините вкара Моузес Саймън. След нея пощурелите от радост фенове на "канарчетата" нахлуха на терена.

На финала Нант ще се изправи срещу тима на Ница, който във вторник елиминира Версай с 2:0.