Реймс обърна Монако като гост с два късни гола

Монако загуби с 1:2 у дома от Реймс и се отдалечи от местата във френската Лига 1, даващи право на участие в Евротурнирите. Двубоят от 26-ия кръг, игран на стадион Луи Втори, вървеше отлично за монегаските след гол на Висам Бен Йедер в 55-а минута, но домакините допуснаха късен обрат. В 85-а минута Кевин Фоланд си вкара автогол, а дълбоко в добавеното време Натанаел Мбуку прати топката за втори в мрежата на Нюбел и донесе трите точки за Реймс. Монако завърши мача с 10 души след втори жълт и червен картон за Жеан Лукас в края на мача. Поражението остави Монако шести с 38 точки преди останалите мачове от кръга. Тимът има пет точки по-малко от петия Страсбург, който заема последното място, даващо евроквота. Реймс е 13-и с 31 точки.