Сасуоло отново тържествува на “Джузепе Меаца” и спря Интер за върха в Серия “А”

Отборът на Сасуоло постигна изненадващ успех с 2:0 при визитата си на шампиона Интер в двубой от 26-ия кръг на Серия "А". Джакомо Распадори (8') и Джанлука Скамака (26') вкараха попаденията си в мача. Така ”неровердите” за пореден път доказаха, че са “убиец на гиганти” през този сезон, след като преди това спечелиха с 3:1 срещу Милан на “Джузепе Меаца” и с 2:1 срещу Ювентус в Торино. Днес те записаха първата си победа над “нерадзурите” от август 2018-а насам. “Змията” пък остана без успех в последните си три двубоя във всички турнири.

Симоне Индзаги направи цели пет промени в стартовия си състав след загубата с 0:2 от Ливърпул в Шампионската лига. Наказаните Алесандро Бастони и Марсело Брозович бяха заменени съответно от Федерико Димарко и Роберто Галярдини. Николо Барела се завърна в средата на терена на мястото на Артуро Видал, а Матео Дармиан беше предпочетен пред Дензъл Дъмфрис. В нападение този път партньор на Лаутаро Мартинес беше Алексис Санчес, а не Един Джеко. Гостите пък бяха подредени в 4-2-3-1 със Скамака на върха на атаката, като от по-задни позиции му помагаха Доменико Берарди, Распадори и Хамед Траоре.

Не беше изминала дори една минута, когато Траоре опита удар, който мина покрай вратата. В 8-ата минута Берарди отне топката от Хакан Чалханоолу и я прати към Распадори, който отправи шут по земя, а Самир Ханданович не се намеси достатъчно добре и така позволи на гостите да поведат в резултата. В 16-ата минута Чалханоолу пробва далечен изстрел, който се оказа неточен. След това Алексис и Димарко също се опитаха да се разпишат, но не сполучиха със своите удари. В 26-ата минута Траоре центрира по чудесен начин и трансферната цел на "нерадзурите" Скамака удвои преднината на Сасуоло с точен удар с глава.

В 31-ата минута Андреа Консили изби опасен изстрел с глава на Милан Шкриняр след корнер, а малко по-късно вратарят отрази и шут от разстояние на Галярдини. В 38-ата минута "неровердите" се разминаха с трети гол, след като далечен шут на Берарди разтресе напречната греда. Последваха два пропуска на Иван Перишич, дошли след негови разочароващи удари. В 45-ата минута Йоргос Кириакопулос отправи изстрел от малък ъгъл и си спечели само корнер.

В 58-ата минута резервата Джеко нахлу в наказателното поле и стреля, но Консили се справи с шута му. Малко след това домакините поискаха дузпа за игра с ръка на Мерт Мюлдюр, но нямаше нищо нередно в действията на защитника. В 63-ата минута Джеко отправи удар с глава, а Консили със страхотно спасяване успя да запази мрежата си суха. В 68-ата минута Джеко нанесе далечен изстрел, който се оказа неточен. Пет минути по-късно именно той създаде чудесна възможност за Лаутаро, който обаче не успя да уцели вратата от близка дистанция. Распадори веднага отговори с шут, който мина покрай вратата.

В 79-ата минута нападателят успя да преодолее Ханданович със своя удар, но Шкриняр изчисти топката преди тя да е преминала голлинията. Атаката продължи, като Берарди пробва техничен изстрел, който излезе в аут. Малко след това Ханданович трябваше да се намеси след шут по земя на резервата Абду Харуи. В оставащите минути домакините наложиха натиск и в добавеното стигнаха до гол благодарение на Стефан де Фрай, но той беше отменен след прегледжане с ВАР заради игра с ръка на Димарко.

Така Интер за пръв път от май 2018-а насам допусна две поредни домакински поражения в италианския елит, след като преди това загуби и градското дерби срещу Милан с 1:2. Това означава, че “нерадзурите” останаха на второто място в класирането с актив от 54 точки, като пропуснаха възможността да изпреварят “росонерите”, които са лидер с два пункта повече. Те дори могат да станат трети, ако Наполи (53 т.) спечели визитата си на Каляри в понеделник. Сасуоло пък е на 11-ата позиция с 33 точки на сметката си.

ИНТЕР - САСУОЛО 0:2

0:1 Распадори (8')

0:2 Скамака (26')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Димарко, Дармиан, Галярдини, Барела, Чалханоолу, Перишич, Лаутаро, Алексис

Сасуоло: Консили, Мюлдюр, Айхан, Кирикеш, Кириакопулос, Фратези, Лопес, Берарди, Распадори, Траоре, Скамака