Лудогорец премина и през Славия, капитанът на "белите" с феноменален гол

Лудогорец постигна трета поредна шампионатна победа през пролетния полусезон, след като надигра с 3:1 Славия в мач от 21-ия кръг на efbet Лига.

Пиерос Сотириу вкара на два пъти в 17-ата и 65-ата минута, а едно попадение добави Мануел Шоу (28). За гостите от София вкара Радослав Кирилов в 52-ата минута след отличен пробив, чрез който преодоля трима противникови футболисти и брилянтен завършващ удар с левия крак.

В състава на разградчани нямаше изненади, ако не броим позицията на Текпетей, който започва като ляв бек предвид отсъствието на Недялков, Сисиньо, Пинас и Икоко.

На вратата на белите се завърна титулярният страж Вуцов, който не взе участие в предишния кръг срещу ЦСКА - София, тъй като изтърпяваше наказание.

В 6-ата минута Дост стреля добре от границата на големия пеналт, Падт изби пред себе си и се наложи братител в зелено да чисти в корнер. Лудогорец отговори с опасен удар на Текпетей с левия крак в 11-ата минута, който профуча покрай дясната греда.

Домакините откриха резултата в 17-ата минута. Текпетей изведе много добре Сотириу зад бранителите в бяло. Кипърецът настигна топката на границата на малкия пеналт, финтира догонилия го Керчев и вкара в близкия ъгъл на Вуцов за 1:0.

В 28-ата минута Лудогорец удари за втори път. Десподов центрира от корнер на първата греда, където Шоу прониза с глава "бялата" врата.

Последваха шест поредни корнера за Славия в рамките на 3-4 минути. Минчев центрира шест пъти на близката греда, но само последният завърши с удар, когато Бакеро засече топката с глава, но покрай дясната греда.

В 45-ата минута Текпетей финтира противников състезател и шутира над вратата с левия крак.

Седем минути след почивката Кирилов вкара феноменален гол. Крилото на белите преодоля трима футболисти на разградчани и след шут с левия крак реализира в далечния ъгъл на Падт.

Лудогорец бързо можеше да си върне двете попадения преднина, но първо Каули, а след него и Сотириу пропуснаха след удари с глава от близка дистанция.

В 65-ата минута разградчани организираха поредна опасна атака. Георгиев не изчисти по най-добрия начин центриране на Делев отляво и прати топката в краката на Десподов. Капитанът на домакините стреля, Вуцов изби, а Сотириу вкара след добавка с глава за 3:1.

В 84-ата минута Десподов прати топката в мрежата на Славия, но попадението бе отменено заради много спорна засада.

ЛУДОГОРЕЦ - СЛАВИЯ 3:1

1:0 Пиерос Сотириу 17
2:0 Мануел Шоу 28
2:1 Радослав Кирилов 52
3:1 Пиерос Сотириу 65

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Падт, 7. Сантана, 11. Десподов, 19. Сотириу, 21. Карничник, 23. Шоу, 24. Вердон, 30. Пластун, 37. Текпетей, 90. Делев, 95. Каули

СЛАВИЯ: 21. Вуцов, 83. Попадийн, 15. Георгиев, 37. Керчев, 4. Соарес, 77. Вълчев, 17. Дост, 73. Минчев, 11. Добрев, 10. Кирилов, 7. Бакеро

Снимка: start-photo.bg