Лудогорец има да си връща на Славия

Шампионът Лудогорец е домакин на Славия в 21-ия кръг на efbet Лига. Разградчани изглеждат преобразени през пролетта и вече записаха две победи като гост под ръководството на новия си наставник Анте Шимунджа - 4:0 срещу Арда и 2:1 срещу Черно море. Отборът няма право да се отпуска, защото преднината му пред преследвача ЦСКА - София е само 1 точка.

В Лудогорец със сигурност не са забравили, че една от четирите им загуби през сезона беше именно срещу Славия. Красив гол на Тони Тасев донесе успех с 1:0 на “белите”, които не се огънаха, въпреки че почти цяло второ полувреме играха с човек по-малко след червения картон на младока Мартин Георгиев

Славия започна 2022 година с поражение от ЦСКА - София с 2:3. “Белите” поведоха в началото на второто полувреме, но после получиха три гола за четвърт час, а по-лошото беше, че ветеранът Георги Петков се контузи и беше откаран в болница. За щастие, 45-годишният страж вече е добре и декларира, че още не му е минавала мисълта да се отказва от футбола.

За мача днес под рамката ще се завърне Светослав Вуцов, който изтърпя наказание. Йон Бакеро отново ще води атаката, а зад него ще са бързите Радослав Кирилов, Тони Тасев и Крис Добрев. Емил Виячки и Ертан Томбак са наказани, а Емил Стоев и Дарко Тасевски още са контузени.

Лудогорец ще бъде без възстановяващите се от травми Антон Недялков и Шакийл Пинас. Новото попълнение Матиас Тисера е в групата, но няма да е титуляр. В предни позиции ще започне Пиерос Сотириу, а по крилата ще нападат Кирил Десподов и Спас Делев

Славия е един от отборите, които често съумяват да се противопоставят на Лудогорец. Балансът от последните 6 мача между съперниците в първенството е абсолютно изравнен - две победи за “белите”, два успеха за разградчани и две равенства.