Леванте не се предава

Съвсем доскоро тимът на Леванте изглеждаше обречен да изпадне от Ла Лига, но сега ситуацията е различна. За първи път през сезона съставът на Алесио Лиски записа три поредни мача без загуба. След като сензационно победи шампиона Атлетико Мадрид и направи равенство със Селта, днес отборът от Валенсия разгроми с 3:0 гостуващия Елче и показа, че не се е предал.

Любимецът на феновете Хосе Луис Моралес откри резултата в 37-ата минута, а през второто полувреме се разписаха Хорхе де Фрутос и Гонсало Мелеро. Леванте все още е на последното място в класирането, но разликата със 17-ия Гранада е 6 точки и може да бъде стопена.

Мачът започна с шанс за Елче още в 12-ата секунда, но Даниел Карденас спаси удара на Пере Мия. Леванте обаче беше по-добрият отбор до почивката и заслужено поведе с гол на Моралес след пас на Де Фрутос. В 67-ата минута Микаел Малса съхрани топката в наказателното поле и Де Фрутос отблизо покачи на 2:0.

Лошите новини за гостите продължиха с червения картон на Жерард Гумбау за грубо нарушение срещу Де Фрутос. В самия край на двубоя Мелеро получи пас на опразнената врата и оформи най-убедителния успех на Леванте през сезона.