Какво е бъдещето на ЦСКА - София след оттеглянето на Гриша Ганчев - Филип Филипов и Стоян Орманджиев с отговорите

Елче нанесе четвърта поредна загуба на Райо Валекано

Елче победи с 2:1 гостуващия Райо Валекано и изпревари "пчеличките" в класирането на Ла Лига. В герой за тима на Франсиско Родригес се превърна дебютиралият днес Есекиел Понсе. Привлеченият под наем от Спартак (Москва) нападател донесе трите точки на домакините в 84-ата минута.

Райо Валекано поведе в началото на второто полувреме чрез Франсиско Гарсия, но в последния четвърт час допусна пълен обрат. Изравнителното попадение заби Гуидо Карийо в 77-ата минута, а малко по-късно влезлият като резерва Понсе завърши перфектна контра на Елче за крайното 2:1.

Преди почивката почти нямаше интересни ситуации пред двете врати. Най-близо до гола беше Алваро Гарсия от Райо, но неговият удар излезе в аут. Домакините действаха прекалено предпазливо и нито една от атаките им не застраши Люка Зидан.

По-активната игра на Райо Валекано беше възнаградена в 52-ата минута. Тогава Иси комбинира с Фран Гарсия и той успя да преодолее Едгар Бадия. Гостите се върнаха да пазят резултата и бяха наказани. В 76-ата минута Гуидо Карийо се оказа на точното място в наказателното поле и се разписа за 1:1.

Победният гол за домакините стана след загубена от Иси топка в половината на съперника. Халфът на Райо опита да поправи грешката си, като извърши нарушение, но закъсня и Пере Мия напредна след което подаде на Понсе, а аржентинецът опъна мрежата с първия си гол за Елче.

След четвъртата си поредна загуба Райо Валекано е на 11-о място в класирането с 31 точки, а Елче има 29 и заема 13-а позиция в подреждането.