Очаквайте в 17:00 - Женско футболно първенство: Пълдин - Локомотив (Стара Загора)

Фиорентина спря добрата серия на Специя, Христов не игра

Фиорентина победи с 2:1 Специя в гостуването си от 25-ия кръг на Серия "А". По този начин "виолетовите" прекъснаха добрата серия на своя съперник, който бе четири поредни мача без загуба на сметката си - 3 победи и 1 равенство. Българинът Петко Христов остана на резервната скамейка за домакините и не се появи в игра. Точни за успеха на гостите бяха Кшищоф Пьонтек (42) и Софиан Амрабат (89), докато за домакините се разписа Кевин Агудело (74).

Фиорентина можеше да поведе доста рано в мача. В 13-ата минута гостите получиха доста лека дузпа за сблъсък между Аркадиуш Реца и Нико Гонзалес на границата на наказателното поле, но Кшищоф Пьонтек пропусна наказателния удар като стреля в гредата.

Все пак полският нападател се реваншира в 42-ата минута. Тогава Юсеф Малех подаде пред вратата, Алваро Одриосола пропусна топката за Пьонтек, който отблизо засече за 0:1.

Специя обаче успя да изравни в 74-ата минута. Домакините организираха контраатака, Кевин Агудело се отскубна и останал очи в очи с вратаря хладнокръвно реализира за 1:1.

Фиорентина обаче успя да вкара и втори гол малко преди края на мача. В 89-ата минута Софиан Амрабат стреля по земя извън наказателното поле и изненада вратаря за 1:2.

Така Фиорентина си тръгна с трите точки и вече има 39 като заема 8-ата позиция в таблицата. Специя пък се намира на 14-ото място с 26 точки.