Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:0

Модест донесе успеха на Кьолн в края

Попадение на Антони Модест донесе победата на Кьолн с 1:0 в домакинството на Айнтрахт. Французинът се появи като резерва и се разписа шест минути преди края на редовното време. Една точка делеше двата отбора преди срещата, но "козлите" се приближиха до местата, даващи право участие в евротурните.

Домакините стартираха по-добре, но първите положения бяха за Айнтрахт. Филип Костич не успя да уцели вратата с глава от добра позиция. Капитанът Себастиан Рьоде също бе неточен. Кьолн отговори с пропуск на Деян Любичич, който имаше великолепна възможност да открие, но стреля право в Кевин Трап. Вратарят на гостите трябваше да се справя и с удер на Себастиан Андерсон. Малко преди почивката. Андерсон получи топката на прекрасна позиция, но ударът му бе блокиран.

След почивката атаките към двете врати продължиха, но чистите положения не бяха толкова много. След час игра на терена се появи Модесте. Той бързо оживи нападението на "козлите" и изведе Любичич, но австрийският национал стреля над вратата. Шест минути преди края топката се озова в Модест след рикошет, той се озова на отлична позиция и хладнокръвно преодоля Трап, за да донесе победата на Кьолн.