Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Ювентус изпусна Торино в генералната репетиция за Шампионската лига

Ювентус и Торино завършиха при 1:1 в градското дерби от 26-ия кръг на Серия А. Резултатът беше открит в полза на "Старата госпожа" от Матайс де Лихт в 13-ата минута след удар с глава. След почивката Андреа Белоти изравни в 62-ата и лиши "бианконерите" от успеха. Това беше второ поредно равенство за Ювентус след 1:1 срещу Аталанта в миналия кръг.

За “Старата госпожа” двубоят със съгражданите беше генерална репетиция за гостуването на Виляреал в първи 1/8-финален мач от Шампионската лига.

Ювентус измъкна точката срещу Аталанта след късна драма

През есента Ювентус победи трудно Торино с гол в 86-ата минута на Мануел Локатели. Воденият от Масимилиано Алегри тим все още не познава загуба от ноември насам (с изключение на поражението от Интер за Суперкупата на Италия) и заема място в топ 4, като минималната цел сега е да запази позицията си.

Двубоят за “бианконерите” пропуснаха  поради контузии асове като Леонардо Бонучи, Джорджо Киелини, Федерико Киеза, а Данило изтърпяваше наказание. В последния момент контузия извади Даниеле Ругани от стартовия състав и на негово място започна Лука Пелегрини, но и той беше заменен принудително.

Срещата започна с много активна игра, като играчите на Торино упражниха натиск в началните минути. Първият точен удар в двубоя отправи Мандрагора, но Шчесни спаси. Торино продължи да пресира своя съперник, който отговори с опасна контраатака в 11-ата минута. Рабио получи топката в наказателното поле и стреля, но топката мина край гредата. Така се стигна до 13-ата минута, когато след изпълнение на ъглов удар на Хуан Куадрадо Матайс де Лихт прати топката в мрежата.

В 17-ата минута Ювентус стигна до второ добро положение в мача, но новата звезда Душан Влахович предпочете да комбинира, вместо да стреля и опасността премина. В 19-ата минута Мандрагора едва не си отбеляза автогол, а само четири минути по-късно стражът на Торино Ваня Милинкович-Савич отрази опасен удар на Дибала.

Играта постепенно се успокои след шеметния старт. Торино продължи да търси своя шанс, но центриранията в наказателното поле не затрудняваха защитата на Ювентус и вратаря Шчесни.

Така резултатът се запази до почивката. На полувремето в игра за Ювентус влезе Матия Де Шилио, който замени получилият контузия Пелегрини. Началото на втората част приличаше на първата, като Торино създаде възможност.

След удар на Мандрагора Шчесни изчисти в ъглов удар. Малко по-късно и Дибала стигна до добра възможност, стреля, но встрани от целта. Минута по-късно аржентинецът беше заменен от Уестън Маккени.

Последва положение пред Куадрадо, но ударът му от малък ъгъл не намери вратата. Така се стигна до 62-ата минута, когато Андреа Белоти върна равенството след подаване на Брекало.

Вдъхновените “бикове” стигнаха до нова опасност в 65-ата, когато изстрел на Мандрагора не намери целта. Треньорът на Ювентус Масимилиано Алегри прибегна до двойна смяна, като в игра се появиха Артур и Мойс Кийн не местата на Локатели и Влахович.

Колегата му Иван Юрич също погледна към резервната скамейка. Така на терена се появиха Марко Пяца, Антонио Санабрия и Кристиан Ансалди, заменили съответно Йосип Брекало, голмайстора Белоти и Вилфрид Синго.

До края Ювентус опита да стигне до успеха, като възможности се откриха пред Де Лихт, Куадрадо и Алваро Мората, но не успя. Така резултатът се запази, а Ювентус плати цената за слабата си игра след почивката.

Ювентус - Торино 1:1
1:0 - Де Лихт 13
1:1 - Белоти 62

Ювентус: Шчесни, Куадрадо, Пелегрини, Де Лихт, Алекс Сандро, Рабио, Локатели, Закария, Дибала, Влахович, Мората

Торино: Милинкович-Савич, Джиджи, Бремер, Родригес, Синго, Мандрагора, Лукич, Войвода, Брекало, Побега, Белоти.