Ювентус измъкна точката срещу Аталанта след късна драма

Отборите на Аталанта и Ювентус завършиха при 1:1 в изключително вълнуващ сблъсък от 25-ия кръг на италианската Серия А. И двата тима създадоха куп положения, но до развръзката се стигна в последния четвърт час на двубоя в Бергамо.

Домакините първи стигнаха до гол, който беше отбелязан от украинеца Руслан Малиновский в 76-ата минута. В добавеното време Данило върна равенството и справедливостта, тъй като гостите от Торино направиха множество пропуски и могат да съжаляват за пропуснатите възможности да си осигурят успеха.

Двата тима продължават да заемат съответно петото и четвъртото място във временното класиране и битката помежду им за място в зона Шампионска лига ще продължи задочно до края на сезона. Аталанта има мач по-малко, като на "Богинята" предстои да изиграе среща със съгражданите на Ювентус от Торино.

В предишния кръг Ювентус надви у дома Верона с 2:0, докато Аталанта загуби с 1:2 от Каляри.

Първата опасност беше пред вратата на Аталанта, след като новоно попълнение Душан Влахович отправи опасен удар, но вратарят на домакините Марко Спортиело се разтегна максимално и успя да изчисти в ъглов удар.

Това се случи в третата минута. Две по-късно Аталанта отговори, когато след комбинация с Купмейнерс Бога нахлу в полето на Ювентус, но отбраната се справи. Последва продължителна позиционна атака на домакините, която не доведе до нищо. В 13-ата минута Ювентус отново създаде добро положение за гол. Маккени направи индивидуален пробив по фланга и центрира в наказателното поле, където Влахович успя да нанесе удар с глава, но извън вратата.

Само минута по-късно Пауло Дибала успя да се измъкне от двама защитници и отправи удар, но не му достигна съвсем малко точност. В 17-ата минута пред Влахович се откри нова възможост, след като получи топката с пета от Алваро Мората в наказателното поле, стреля, но ударът му беше слаб.

Аталанта се опита да отговори и в 26-ата минута стигна до добра възможност, когато след центриране отляво Де Роон беше намерен непокрит и отправи удар, но неточен.

В 30-ата минута Муриел стреля от фаул близо до наказателното поле, но прати топката много встрани от вратата. Така се стигна до 31-ата минута, когато Ювентус едва не получи гол след неразчетено излизане на вратаря Войчех Шчесни.

Полският страж излезе извън наказателното поле и успя да спре Купмейнерс. Топката обаче попадна у Муриел, който на празна врата не успя да порази целта. Възникнаха съмнения за показване на червен картон на Шчесни, но реферът не сподели това мнение.

В края на полувремето страстите се нажежиха, но бяха успокоени с четири жълти картона, по два за всеки от съперниците. В 44-ата Бога пропиля отлична възможност за Аталанта, след като реши да стреля, вместо да комбинира. Топката попадна в тялото на защитник на Ювентус и така моментът беше пропилян.

Първото полувреме завърши без отбелязан гол. Ювентус имаше превъзходство в началните минути, но постепенно Аталанта заигра по-опасно, но резултатът остана непроменен.

Втората част стартира с отлична възможност пред домакините да поведат. Де Роон стреля от границата на наказателното поле, но Шчесни покри ъгъла и спаси.

В 52-ата минута Мората пропусна да порази вратата на Аталанта. Марко Спортиело отново показа високата си класа в 56-ата минута, когато отрази удар на Душан Влахович.

Ювентус организира позиционна атака, завършила с удар на Рабио, но топката мина встрани от вратата. Така се стигна до 67-ата минута, когато Ювентус извади късмет. Бога нахлу в наказателното поле и отправи топката към вратата, а връхлитащият Купмейнерс не успя да я засече. Отговорът на Ювентус не закъсня. "Бианконерите" се настаниха в полето на Аталанта и стигнаха до четири поредни изпълнения на ъглов удар, но нищо не последва.

Така се стигна до 76-ата минута, когато домакините излязоха напред в резултата. Матайс Де Лихт спря резервата Руслан Малиновский с цената на нарушение пред наказателното поле. Последва заучено изпълнение и именно Малиновский нанесе силен удар, който се оказа неспасяем за Шчесни. В 84-ата минута гредата спаси Ювентус от второ попадение след удар отблизо на Хатебур. Впоследствие се оказа, че играчът на Аталанта е бил в засада. Така се стигна до добавеното време, когато Данило успя да върне равенството, когато прати топката с глава в мрежата след изпълнение на ъглов удар от Пауло Дибала.

Така Ювентус стигна до справедливо равенство и запази серията си без загуба от на(алото на годината. Аталанта пък продължава да търси първия си успех от 9 януари насам, когато надви Удинезе с 6:2.

Аталанта - Ювентус 1:1
1:0 - Малиновский 76
1:1 - Данило 90

Аталанта: Спортиело, Толой, Демирал, Джимсити, Хатебур, Де Роон, Фройлер, Дзапакоста, Купмейнерс, Бога, Муриел

Ювентус: Шчесни, Ди Шилио, Бонучи, Де Лихт, Данило, Рабио, Локатели, Маккени, Мората, Влахович, Дибала.