Варна ДКС без проблеми срещу Локомотив в Демакс лигата

Волейболистките на Варна ДКС постигнаха 8-а победа в женската Демакс лига. Воденият от Стоян Гунчев тим надигра категорично вкъщи Локомотив 1929 (София) с 3:0 (25:10, 25:20, 25:17) в мач от 10-и кръг на първенството, игран тази вечер в Морската ни столица.

Така варненки са втори във временното класиране с 22 точки след 8 победи и 2 загуби. Локомотив пък е шести с 8 точки след 2 победи и 8 загуби.

Домакините от Варна ДКС бяха повече от категорични в първия гейм, като оставиха съперника на 10 точки. Във втората част момичетата на Стоян Гунчев тръгнаха ударно със 7:0, и до края запазиха темпото стабилно. В третия гейм Локомотив поведе с 3:0, но варненки изравниха. До 10:8 софианки имаха своите силни моменти, но след 14-а точка Варна ДКС взе нещата в свои ръце и записа чиста победа.