Казанлък даде само гейм на Локомотив в Демакс лигата

Волейболистките на Казанлък Волей победиха като гости Локомотив 1929 (София) с 3:1 (18:25, 25:12, 25:21, 25:19) в мач от 9-ия кръг на женнската Демакс лига, игран тази вечер в едноименната зала в квартал Надежда.

С това "розите" записаха 6-а победа в първенството, като с 3 загуби и 19 точки заемат 3-о място във временното класиране. Локомотив пък допуснаха 7-а загуба, като с 2 победи и 8 точки са на 6-а позиция в таблицата.

Домакините от Локомотив показаха добра игра на свой терен и успяха да вземат гейм на съперника, но за повече нямаха сили. Локомотив стартира много нахъсано и изненада гостенките от Казанлък, като поведоха с 11:6 в първата част. До края на гейма те задържаха стабилност, не дадоха шансове на противника да се съвземе и спечелиха първия гейм с 25:18.

След лошия старт "розите" излязоха съвсем променени. Във втората част те повишиха успеваемостта си и буквално прегазиха домакините, като ги оставиха на 12 точки. В следващите две части Локомотив се опита да се противопостави, но това се оттаде само епизодично. След средата на геймовете Казанлък наложи волята си и спечели мача с 3:1.