Варна ДКС без проблем срещу Перун в Демакс лигата

Волейболистките на Варна ДКС записдаха седма победа в женската Демакс лига, след като воденият от Стоян Гунчев тим надигра градския си съперник Перун с 3:0 (25:18, 25:19, 25:17) в мач от 9-ия кръг на първенството.

Така Варна ДКС е втори във временното класиране с 19 точки след 7 победи и 2 загуби. Перун пък остава осми без спечелена точка след 10 поредни загуби.

Момичетата на Стоян Гунчев поведоха в първата част, след което домакините поеха инициативата. Положението не се запази дълго и играта продължи точка за точка. След средата на гейма Варна ДКС дръпна и оформи добра преднина, като не срещна повече проблеми. Втората част бе изцяло под диктовката на Бояна Андреева и съотборничките й и авансът им се увеличи на 2:0. И третия гейм премина под водачеството на Варна ДКС и тимът записа чиста победа.