Хебър с 13 от 13 в Efbet Супер Волей🏐

Волейболният шампион и носител на Купата на България Хебър (Пазарджик) продължава непобеден в Efbet Супер Волей, след като записа 13-а поредна победа. Момчетата на Камило Плачи биха категорично и без проблеми у дома Ботев (Луковит) с 3:0 (25:19, 25:18, 25:17) в последния мач от 13-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Васил Левски".

Хебър поведе, но Ястрежебски Венгел показа класа и взе победата в Шампионската лига 🏐

Така "тигрите" от Пазарджик остават еднолично начело във временното класиране с 13 победи от 13 мача и 38 точки. Ботев пък е на предпоследното 15-о място с едва 1 победа, 12 загуби и 5 точки. В междинния 14-и кръг Хебър трябваше да гостува на Славия, но срещата ще бъде отложена заради двата им домакински мача срещу белгийския Кнак (Рьозеларе) от Шампионската лига в сряда и четвъртък (16 и 17 февруари). Луковитци пък ще приемат силния тим на Монтана. Този двубой е във вторник (15 февруари) от 17,30 часа.

Камило Плачи: Казвах на българските волейболисти да не слушат какво говорят за тях в Италия

Домакините от Хебър доминираха напълно през целия мач и контролираха играта. Шампионите играха вдъхновено и мобилизирано и без особени проблеми спечелиха мача. Всеки гейм започваше равностойно, но впоследствие "тигрите" бързо набираха инерция и се откъсваха в резултата.

Най-полезни за Хебър станаха Пламен Шекерджиев (75% ефективност в атака и 47% позитивно посрещане - +10) и Якопо Масари (3 аса, 47% ефективност в атака и 75% позитивно посрещане - +7) с 12 и 11 точки за победата.

За Ботев Илиян Иванов бе над всички с 18 точки (1 ас и 55% ефективност в атака - +9).