Левски с бърза победа над Ботев (Луковит) в Efbet Супер Волей🏐

Волейболният отбор на Левски започна с бърза и лесна победа втория полусезон в Efbet Супер Волей. "Сините", които и в този мач бяха водени от помощник треньора си Христо Цветанов, биха категорично у дома Ботев (Луковит) с 3:0 (25:11, 25:17, 25:19) в среща от 12-ия кръг на шампионата, играна тази вечер в зала "Левски София".

24 Efbet Супер Волей: Левски София - Ботев (Луковит)

Така Левски е на 3-о място във временното класиране с 9 победи, 3 загуби и 28 точки, но преди изиграването на останалите мачове от кръга. Луковитци пък са 14-и с едва 1 победа, 11 загуби и 5 точки. В следващия 13-и кръг Левски ще гостува на ЦСКА за "вечното" дерби, докато Ботев ще е гост на шампионите от Хебър (Пазарджик). Срещите са съответно в събота (12 февруари) от 19,00 часа и в неделя (13 февруари) от 18,00 часа.

Левски тръгна ударно в първия гейм на мача със 7:0 и без проблем продължиха до края. Втората част протече идентично и с добра преднина на "сините", която се запази през цялото време. Третия гейм стартира равностойно, но впоследствие Левски отново поеха инициативата и взеха преднина, макар и крехка. След средата на частта "сините" се откъснаха и удържаха темпото за крайното 3:0.

Венислав Антов бе над всички за Левски със страхотните 17 точки (1 блок и 67% ефективност в атака - +13) за победата.

За Ботев Цветослав Цаков беше единственият с двуцифров актив - 10 точки (2 блока, 53% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане - +3).

ЛЕВСКИ - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 3:0 (25:11, 25:17, 25:19)

ЛЕВСКИ: Владимир Станков 4, Венислав Антов 17, Самуил Вълчинов 9, Владимир Гърков 6, Кирил Колев 4, Лазар Бучков 8 - Дамян Колев-либеро (Гордън Люцканов 6, Александър Къндев 4)

Старши треньор: ХРИСТО ЦВЕТАНОВ

БОТЕВ: Христо Петков, Иван Панков 9, Цветослав Цаков 10, Илиян Иванов 9, Любомир Топалов, Пламен Тодоров 5 - Мирослав Братанов-либеро (Борис Борисов 2, Калоян Калчев)

Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ.

Снимки: Национална волейболна лига (НВЛ), startphoto.bg