Спарта пропусна огромен шанс, Минчев сменен на почивката

Спарта (Прага) направи 2:2 с Виктория (Пилзен) в централния мач от 21-ия кръг на чешкото първенство. Мартин Минчев започна като титуляр, но беше сменен още на полувремето. При победата домакините щяха да се намесят сериозно в битката за първото място, но сега изостават с 4 точки от Виктория и шампиона Славия (Прага).

През седмицата Спарта зарадва феновете си, като елиминира Славия на четвъртфиналите за националната купа. Тогава Мартин Минчев отново започна от първата минута, а днес Павел Върба му гласува доверие и срещу бившия си отбор.

Домакините имаха да наваксват след нулевото равенство с Чешке Будейовице на старта на втория полусезон и доминираха в началните минути, но удар на Якуб Пешек мина покрай гредата. В средата на първата част Лукаш Калвах центрира към Томаш Чори и той откри с глава в полза на Виктория. Гостите пропуснаха и още едно чисто положение след изстрел на Филип Каша.

На почивката Върба смени Минчев с Томаш Чванчара, а малко по-късно в игра влязоха Адам Карабец и Ладислав Крейчи. В 53-ата минута Лукаш Хейда се възползва от подаване на Джон Москера и удвои преднината на Виктория. Спарта обаче не се предаде и намали с гол на Давид Павелка в 71-ата минута, а в добавеното време Адам Хложек беше точен с глава за крайното 2:2.

В другото дерби днес Славия (Прага) измъкна минимална победа с 1:0 като гост на Словачко. "Червено-белите" събраха 51 точки и отстъпват на Виктория (Пилзен) само по голова разлика. Спарта остана на трета позиция с 47 точки.

В четвъртък отборът на Мартин Минчев ще посрещне Партизан в Лигата на конференциите, а в края на седмицата предстои гостуване на Яблонец в първенството.