Спарта (Прага) спечели дербито със Славия (Прага) за Купата на Чехия, Минчев бе титуляр

Спарта (Прага) спечели голямото дерби от 1/4-финалите за Купата на Чехия срещу вечния си съперник Славия (Прага). Възпитаниците на Павел Върба се наложиха с 2:0 и продължават напред в турнира. Българският национал Мартин Минчев започна на върха на атаката на Спарта и остана на терена до 63-ата минута, когато бе заменен от Хараслин.

Иначе Спарта стигна до успеха с два гола през първото полувреме. Ладислав Крейчи откри резултата в 10-ата минута. Тогава силен шут на Сачек се отби от тялото на защитник и попадна в халфа на гостите, който отблизо довкара за 0:1.

Вторият гол бе дело на Якуб Пешек в 26-ата минута. Той подхвана контраатака от своето наказателно поле, комбинира с Визнер, който го изведе на стрелкова позиция, а Пешек елегантно прехвърли вратаря за 0:2.

В края домакините завършиха мача в намален състав, след като Тарас Качараба си изкара втори жълт и червен картон.

Така Спарта (Прага) се класира за 1/2-финала в турнира и се присъедини към Словачко, който също достигна до този етап. Другите два полуфиналиста ще бъдат определени от сблъсъците Храдец - Бохемианс и Яблонец - Млада Болеслав.