Спарта (Пр) победи Брьонди и ще играе в Лигата на конференциите напролет, Минчев влезе в края

Спарта (Прага) победи Брьондби с 2:0 в последния си мач от група "А" на Лига Европа. Това бе ваен успех за чехите, които с нея си гарантираха, че ще завършат на 3-ата позиция в групата и ще играят в плейофа на Лигата на конференциите напролет. Датчаните пък се сбогуват с турнира без победа на сметката си.

Българският нападател на Спарта Мартин Минчев не бе сред титулярите в този двубой, но се появи като смяна в 86-ата минута.

Давид Ханцко даде преднина на домакините в 43-ата минута с прекрасно изпълнен пряк-свободен удар.

В 49-ата минута резултатът бе удвоен. Якуб Пешек отправи опасен изстрел, вратарят Хермансен спаси, но топката попадна в Адам Хложек, който при добавката не сгреши за 2:0.

И двата тима завършиха срещата в намален състав. Първо Томаш Визнер от чехите получи втори жълт и червен картон в 57-ата минута, а след това същото се случи и с Елис Слиман от гостите в 75-ата минута.

Така Спарта завършва на 3-ата позиция в групата със 7 точки и ще продължи участието си в Европа и напролет, но в третия по сила турнир на УЕФА. За Бряондби това бе краят на участието му в евротурнирите за този сезон.