Минчев пропусна трудна победа на Спарта

Спарта (Прага) се наложи с 2:1 гостуващия Слован (Либерец) в 16-ия кръг на чешкото първенство, но без Мартин Минчев, който остана на резервната скамейка. Отборът на Павел Върба стигна до трите точки с гол на Матей Пулкраб в 80-ата минута. По този начин Спарта се изкачи на третото място, измествайки от него Словачко.

Началото бе добро за домакините от столицата, които откриха резултата още в 5-ата минута чрез 18-годишния Адам Карабец. До почивката обаче Слован изравни с гол на Кристиан Фридек и в големи периоди от двубоя успяваше да затрудни по-класния си съперник. Все пак, резервата Пулкраб осигури победата на Спарта след асистенция на Ладислав Крейчи II.

По-рано вчера шампионът Славия (Прага) разгроми с 3:0 Теплице, Храдец Кралове надви с 1:0 Карвина, а Млада Болеслав се наложи със същия резултат при визитата си на Яблонец.

В класирането води Славия с 41 точки, пред Виктория (Пилзен) с 39 и Спарта с 36. Словачко се смъкна на 4-а позиция с 35 точки. На дъното с едва по 5 точки са Карвина и Теплице.