Върба отново забрави за Мартин Минчев

Мартин Минчев не игра във втори пореден мач на Спарта (Прага). Българският нападател беше в групата за гостуването на Карвина от 17-ия кръг на чешкото първенство, но така и не се появи на терена. Неговият тим спечели с 2:1 и излезе на второ място в класирането, но с мач повече от третия Виктория (Пилзен).

Спарта изигра силно първо полувреме, но не успя да вкара гол. След почивката тимът на Павел Върба продължи да притиска съперника си и в 60-ата минута резервата Матей Пулкраб откри резултата след асистенция на Адам Хложек. Второто попадение за гранда от столицата отбеляза Лукаш Хараслин в 76-ата минута, а малко след това Власий Синявский намали.

Начело в Чехия е Славия (Прага) с 44 точки, пред Спарта с 39 и Виктория с 38. Челната шестица се допълва от Словачко, Острава и Храдец Кралове. Карвина регистрира пета поредна загуба и е на последното 16-о място с едва 5 точки.