Монако е първият полуфиналист за Купата на Франция

Монако стана първият отбор, който намери място на 1/2-финала за Купата на Франция. Монегаските победиха с 2:0 Амиен в сблъсъка между двата тима на "Луи II" от 1/4-финала. Орелиен Чуамени в 5-ата и Кевин Фоланд в 54-ата минута подпечатаха успеха на своя тим.

Мачът започна отлично за домакините, които вкараха ранен гол. В 5-ата минута при едно центриране от корнер топката не бе изчистена добре и попадна в Чуамени, който от точката на дузпата стреля във вратата за 1:0.

В 54-ата минута монегаските удвоиха преднината си. Мане Аклиуш подаде успоредно на голлинията за Кевин Фоланд, който отблизо вкара за 2:0.

Така Монако без особени проблеми се класира напред в турнира и чака да научи имената на останалите отбори, които ще достигнат до 1/2-финалите. Другите три мача от 1/4-финалите ще се изиграят в сряда и четвъртък.