Асенсио е лидер в Ла Лига по интересен показател

Марко Асенсио донесе победата на Реал Мадрид с 1:0 у дома срещу Гранада в мач от 23-ия кръг на испанското първенство с гола си в 74-ата минута. Така “лос бланкос”, които са лидери в класирането, вече са с 6 точки пред втория в подреждането Севиля, а пред заемащия четвърта позиция тим на Барса имат 15 точки преднина. Асенсио пък е футболистът с най-много голове с удари извън наказателното поле измежду всички играчи в Ла Лига от началото на сезона. Той има вече 4 такива попадения и общо 6 гола от началото на сезона в Ла Лига, както и 8 във всички турнири.