Национална Лига Футзал: Амиго Северозапад - ССК "ИУ" ВАРНА

Макар и трудно, Реал Мадрид увеличи преднината си на върха

Реал Мадрид надви Гранада с минималното 1:0 на "Сантиаго Бернабеу" и вече има аванс от 6 точки пред втория в класирането на Ла Лига Севиля. Марко Асенсио вкара красив гол в 74-ата минута и донесе успеха на "белите". Отборът на Карло Анчелоти не беше убедителен преди почивката, но след нея създаде много положения пред Луис Максимиано, който спаси тима си от разгром. Стражът на Гранада обаче нямаше какво да стори при удара на Асенсио.

Гранада се противопостави много успешно на далеч по-класния съперник. Гостите направиха няколко стойностни атаки през първото полувреме, но след това силите им свършиха, а смените на Реал помогнаха за спечелването на ценните три точки.

Анчелоти имаше немалко кадрови проблеми. Поради различни причини той не можеше да разчита на Карим Бензема, Винисиус Жуниор, Каземиро, Ферлан Менди и Лукас Васкес. Атаката бе в доста нетрадиционен вид с Марко Асенсио, Родриго и Иско, който рядко се появява от началото на сезона. В средата на терена до Тони Кроос и Лука Модрич започна Едуардо Камавинга. Ветеранът Марсело също беше титуляр, а другите защитници пред Тибо Куртоа бяха Даниел Карвахал, Едер Милитао и Дейвид Алаба.

Наставникът на Гранада Роберт Морено заложи в предни позиции на Луис Суарес и новото попълнение Мюрто Узуни, привлечен от Ференцварош. В халфовата линия бяха Антонио Пуертас, Максим Гоналон, Луис Мила и Алекс Коядо. На вратата бе Луис Максимиано, а четиримата бранители бяха Кини, Херман Санчес, Раул Торенте и Карлос Нева.

Гостите стартираха със самочувствие и в 5-ата минута бяха близо до гола, но Куртоа спаси удара на Пуертас. Гранада имаше и други опасни слизания към вратата на Реал, но постепенно действията се пренесоха в близост до вратата на Максимиано. В 13-ата минута Иско хитро върна топката към връхлитащия Асенсио, но той не успя да преодолее португалския страж.

В средата на полувремето мадридчани вече имаха огромно териториално надмощие, но не успяваха да излизат на чисти позиции. След половин час игра Дани Карвахал центрира остро, а Нева не изчисти добре и прати топката в гредата. Секунди по-късно шанс се откри пред Родриго, но ударът на бразилеца беше блокиран от защитник в червено.

Гранада се бранеше много дисциплинирано, но и контраатакуваше опасно. В края на първата част Реал вдигна темпото и Максимиано на два пъти се намеси решително. Португалецът изби свиреп удар от въздуха на Иско, а след това майсторски се справи и с фалцов изстрел на Марко Асенсио.

След почивката в игра за "белите" влезе Феде Валверде на мястото на незабележимия Камавинга. Уругваецът се включи много силно, а Реал започна агресивно да пресира в противниковата половина. Родриго пропусна да даде аванс на кралския клуб, а след това Модрич проби в наказателното поле, но ударът му срещна тялото на противников футболист.

В 61-ата минута Асенсио шутира от границата на пеналта, но Максимиано отново спаси. Анчелоти реши да пусне и Лука Йович в търсене на гола. Сърбинът замени Иско, а Родриго отстъпи мястото си на Еден Азар.

Развръзката настъпи четвърт час преди края. Лошо отбита топка от защитата на Гранада беше отнета пред наказателното поле и стигна до Асенсио. Испанският национал майсторски стреля в далечния ъгъл за 1:0. Тони Кроос можеше да реши всичко от пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Еден Азар, но Максимиано пак показа класа.

В оставащите минути Йович пропусна от добра позиция, а Асенсио беше близо до втори гол, но стражът на Гранада изби.