Брюж отново стъпи накриво

Шампионът на Белгия Брюж изигра още един слаб мач и остана на трето място след 26-ия кръг. "Синьо-черните" загубиха у дома от Гент и изостават на цели 12 точки от водача в класирането Унион СЖ. Андрю Хюлсагер изведе Гент напред в 36-ата минута, а в средата на втората част Тарик Тисудали удвои аванса на гостите. Шарл де Кетелар само намали в 76-ата минута.

В края се стигна до грозни сцени и чевени картони получиха двама футболисти на Брюж - Едер Баланта и Ноа Ланг

Андерлехт сложи край на серията си от три мача без победа във всички турнири. Тимът на Венсан Компани разгроми с 4:1 Ойпен. Домакините поведоха с 2:0 още до 7-ата минута, като точни бяха Джошуа Зиркзее и Кристиан Куаме. Смаил Превляк намали в 13-ата минута, но много скоро Зиркзее се разписа за втори път. Точка на сопра сложи Бенито Раман в 88-ата минута.

Новакът Унион СЖ е начело в таблицата с 60 точки, следван от Антверп с 50 и Брюж с 48. Андерлехт е на 4-о място с 45 точки, а топ 6 се допълва от Шарлероа (43) и Гент (40). Серкъл Брюж на Димитър Велковски е 9-и с 35 точки, а Льовен на Кристиян Малинов има 30 и е на 12-а позиция.