Аржентина остави Колумбия с нищожни шансове за Мондиал 2022

Аржентина записа 29-и пореден мач без загуба под ръководството на Лионел Скалони. Макар и без Лионел Меси, "гаучосите" надвиха с 1:0 Колумбия в световна квалификация. Двукратните световни шампиони отдавна си осигуриха участие на финалите в Катар, но изиграха сериозно мача и спечелиха с попадение на Лаутаро Мартинес в 29-ата минута.

За колумбийците поражението означава, че вече почти нямат шансове да участват на Световното първенство. Те са на 7-о място в класирането със 17 точки и им остават още два мача - домакинство на Боливия и гостуване на Венецуела. Дори да ги спечели, отборът на Рейналдо Руеда трябва да разчита на грешки на Уругвай, Перу и Чили, за да се добере някак до петото място и интерконтиненталния плейоф.

Анхел Ди Мария изведе Аржентина с капитанската лента, а компания в предни позиции му правеха Лукас Окампос и Лаутаро Мартинес. В средата на терена си партнираха Джовани Ло Селсо, Гуидо Родригес и Алехандро Гомес. Домакините взеха инциативата в началните минути и Ди Мария направи хубав пробив, но ударът му мина покрай вратата.

В 29-ата минута Маркос Акуня центрира от левия фланг, топката стигна до Лаутаро Мартинес и той я промуши под плонжа на Камило Варгас. Нападателят на Интер вече има 19 гола в 37 мача за националния отбор и е най-резултатният футболист на "гаучосите", откакто селекционер е Скалони.

Малко след гола Ди Мария стреля опасно от фаул, но Варгас изби. Колумбия пропусна шанса си в самия край на полувремето след пробив на Луис Диас. Новото попълнение на Ливърпул подаде на Мигел Борха, но той не успя да копне топката над Емилиано Мартинес. Диас също получи възможност да шутира, но Херман Пецея изчисти пред голлинията.

През второто полувреме гостите се активизираха, но по-чистите положения бяха пред тяхната врата. Появилият се като резерва Пауло Дибала накара Варгас отново да показва рефлекса си, а в последните секунди Николас Гонсалес потърси пас към звездата на Юве, вместо да стреля, и сгреши.

Аржентина е твърдо на второто място в зона КОНМЕБОЛ с 35 точки, а лидер е Бразилия с 39. В последните си два мача аржентинците ще играят срещу Венецуела (домакин) и Еквадор (гост).

Колумбия не успя да вкара гол в седми пореден мач от квалификациите. Отборът демонстрира потресаваща немощ в атака, въпреки звездите, с които разполага, и ще разчита на чудо, за да се класира за финалите в Катар.