Марсилия си тръгна с трите точки от Ланс

Марсилия не се отказва от преследването на водача в класирането Пари Сен Жермен. Тимът на Хорхе Сампаоли победи с 2:0 Ланс в гостуването си от 22-ия кръг и стопи разликата с парижани на 10 точки.

Гостите взеха преднина от дузпа в 34-ата минута. Гендузи бе спънат в наказателното поле в опит да играе с топката, а съдийката Стефани Фрапар не се поколеба да посочи бялата точка. Димитри Пайе изпълни наказателния удар и бе точен за 0:1.

В 77-ата минута марсилци подпечатаха успеха си с втори гол. Седрик Бакамбю направи двойно подаване с Матео Гендузи, който го изведе на стрелкова позиция в наказателното поле и той с удар през краката на вратаря вкара за 072.

Така Марсилия взе своето от този мач и с 40 точки заема 2-ото място в класирането. Ланс пък остава на 7-ата позиция с 33 точки.