Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Даниел Колинс сложи край на приказката на Корне

За втори път в кариерата си Даниел Колинс е полуфиналистка на Australian Open. 28-годишната американка срази в два сета Ализе Корне - 7:5, 6:1 и ще се опита да надмине постижението си от 2019 година, когато беше спряна от Петра Квитова.

В предишните кръгове Колинс елиминира последователно Каролин Доулхайд, Ана Конюх, Клара Таусон и Симона Халеп. На полуфинала нейна съперничка ще е Ига Швьонтек, която се справи с ветеранката Кая Канепи.

Корне никога не беше стигала до четвъртфиналите в Мелбърн. 32-годишната французойка демонстрира отлична форма от началото на сезона, но днес беше равностойна само в първия сет.

Двете нямаха предишни мачове помежду си. Даниел Колинс беше по-агресивна от самото начало и в третия гейм пропусна три точки за пробив, преди да успее да вземе подаването на Корне. Французойката обаче намери сили да отговори и изравни при 5:5.

Напрежението беше изписано на лицето на Колинс, но тя се концентрира и спечели следващия гейм, а после пласира няколко добри ретура, когато Корне сервираше за оставане в сета. Френската тенисистка отрази две точки за пробив, но накрая се предаде.

Това беше преломният момент в двубоя, след който Корне тотално рухна. Тя беше пробита още в началото на втория сет, а резултатът много бързо набъбна до 5:0 в полза на Колинс. Американката допусна няколко непредизвикани грешки, които позволиха на Корне да вземе един гейм, но не и повече.

Мачът продължи час и половина. Колинс направи 28 уинъра срещу само 11 на Корне, а освен това реализира 5 аса.

“Чувствам се невероятно. Имах трудни предизвикателства, за да стигна до тази фаза. Най-важното е, че съм здрава и мога да показвам качествен тенис”, заяви след победата Даниел Колинс.