Корне срази Халеп и за пръв път ще играе на четвъртфинал в Големия шлем

Французойката Ализе Корне най-накрая се класира за четвъртфинал на турнир от Големия шлем. В своя 63-ти опит 32-годишната Корне успя да се спаси от необясним срив в играта си във втория сет и елиминира двукратната шампионка от Шлема Симона Халеп (Румъния) с 6:4, 3:6, 6:4.

Във въпросния втори сет Корне водеше с 3:1 и нещата уж изглеждаха под контрол, но след това даде пет поредни гейма и 16 поредни точки на румънката и битката трябваше да продължи в трети сет.

Драмата продължи и в решителната трета част. В деветия гейм Халеп спаси два мачбола и все пак взе подаването си, но в 10-ия гейм Корне наложи волята си и успя да стигне до успеха.

Веднага след последната победна точка тя падна на колене, събра ръцете си в молитвена поза, след това ги сложи на лицето си и се извърна да погледне трибуните и треньорския си щаб.

Корне никога не беше преминавала четвърти кръг на турнир от Шлема от дебюта си на такова ниво през 2005-а година, когато получи “уайлд кард” за “Ролан Гарос”. А в момента тя се намира в своята 17-а кампания на Откритото първенство на Австралия.

"Никога не е късно да опиташ отново!, заяви щастливата французойка след края на срещата. "Това е моят първи четвъртфинал и това означава, че пътуването продължава на още по-високо ниво. Мечтата ми започва да се сбъдва. Чувствам се невероятно след цялата тази битка със Симона и това горещо време, над 30 градуса. Мисля, че и двете се задъхвахме много тежко след първите 30 минути от мача”, добави щастливата Алица Корне.

Следващата съперничка на французойката ще бъде Даниел Колинс, която отстрани 19-ата поставена в схемата Елизе Мертенс (Белгия) с 4:6, 6:4, 6:4. Това беше първият мач за деня на “Род Лейвър Арена”, продължи близо 3 часа, а и двете срещи се играха при температура от 34 градуса по Целзий.