Аякс взе дербито с ПСВ след фантастичен победен гол и излезе на върха в Нидерландия

Аякс нанесе много важен удар на прекия си конкурент за титлата в Нидерландия ПСВ Айндховен. В мач от 20-ия кръг грандът от Амстердам победи с 2:1 като гост ПСВ и го изпревари, като оглави класирането в Ередивизи с 48 точки. ПСВ вече е втори с 46. На трето място пък е Фейенорд, като ротердамци са с 42 точки и също все още имат теоретичен шанс за титлата, въпреки че основният сблъсък е между ПСВ и Аякс. По-рано днес Фейенорд разби като гост с 4:1 НЕК Наймеген.

Брайън Броби даде аванс на гостите от Амстердам в резултата в 34-ата минута, когато с глава насочи топката във вратата след хубаво центриране отляво на Душан Тадич. Грешка на бранител на Аякс обаче доведе до бърза атака на домакините в 53-ата минута, която завърши с точен удар в целта на световния шампион с Германия от 2014 година Марио Гьотце. Гостите все пак се пребориха за трите точки с фантастичен гол на Нусаир Мазрауи в 74-ата минута. Мароканският защитник със страхотен изстрел с левия крак от дъгата на наказателното поле опъна мрежата зад безпомощния страж Жоел Дромел и реализира едно от попаденията на сезона в Нидерландия.

Снимка: AFC Ajax / Twitter