Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

„Огненият“ Наполи „изпепели“ последния

Отборът на Наполи постигна убедителна домакинска победа с 4:1 над Салернитана в двубой от 23-ия кръг на Серия "А". „Партенопеите“ днес играха с поредния си специален екип през този сезон, чийто основен акцент са сини пламъци. За тях това е трети пореден шампионатен успех.

В 17-ата минута Жуан Жезус даде преднина на неаполитанците със своя гол, който първоначално не беше зачетен, но в крайна сметка ВАР показа, че няма нито засада, нито игра с ръка на асистиралия му Елиф Елмас. Това беше първи гол за бразилеца, откакто се присъедини към тима. В 33-ата минута гостите организираха чудесна атака, която завърши с попадение на Федерико Бонацоли, сложил край на серията на Салернитана от осем мача без гол от игра. Домакините обаче си върнаха аванса в добавеното време на първата част. Тогава Елмас проби в наказателно поле и беше фаулиран от Фредерик Весели. Защитникът получи жълт картон, а Дрис Мертенс реализира отсъдената дузпа.

Второто полувреме започна с още два гола за неаполитанците. В 47-ата минута Мертенс опита воле, което щеше да мине пред вратата, но Амир Рахмани засече топката и я прати в противниковата мрежа. Само четири минути по-късно съдията реши, че Весели е играл с ръка в наказателното си поле. ВАР потвърди преценката му и това доведе до изгонването на бранителя от игра, както и до втора дузпа за домакините от мача. Този път тя беше вкара от влезлия на почивката Лоренцо Инсиние, който се изравни с Диего Марадона по голове за клуба, като и двамата имат по 115. През лятото той ще напусне отбора и затова при отпразнуването си на попадението нападателят посочи клубната емблема, подчертавайки, че винаги ще ѝ остане верен. До края на мача „адзурите“ продължиха с натиска си, но не наказаха противника си поне още веднъж.

С тази победа Наполи събра 49 точки и излезе на втората позиция в класирането преди сблъсъка между Милан и Ювентус, като разликата с лидера Интер е четири точки. Салернитана остана на дъното с едва 10 спечелени пункта до момента.