Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Академик Пд не допусна грешка срещу последния в НБЛ

Академик Пловдив се наложи с 83:65 (22:19, 24:13, 17:16, 20:17) над Черно море Тича като гост в мач от 15-ия кръг на НБЛ. Успехът е шести за тима от Пловдив, който е допуснал и седем поражения от началото на сезона. „Моряците“ са на дъното в класирането с баланс 1-12.

Сблъсъкът в зала „Христо Борисов“ приличаше на дерби през първите 10 минути, в които все пак гостите успяха да измъкнат аванс от 3 точки. Варненци обаче тотално загубиха ритъма си на игра през втората част, в която успяха да вкарат едва 13 точки срещу 24 за баскетболистите на Академик. След почивката играчите на Даниел Клечков и успяха да затруднят съперника си, но в крайна сметка не и да стигнат до обрат до края на срещата.

За Академик Пловдив по 15 точки вкараха Тони Гуджино и Васил Бачев, а 13 наниза Роберт Фреиманис.

Цветомир Куртев беше най-резултатен за Черно море със 17 точки, а по 9 добавиха Веселин Георгиев и Иван Спиров.