Спартак Плевен прегази Шумен

Спартак Плевен победи със 100:74 (21:19, 26:13, 32:23, 21:19) Шумен като домакин в мач от 15-ия кръг на НБЛ. Това е шести успех за плевенчани, които имат и шест загуби в сметката си. Шумен инкасира 13-то поражение от началото на сезона и само един път до момента усети вкуса на победата.

Срещата в зала „Балканстрой“ започна доста оспорвано, като дори гостите поведоха в резултата, но до изненада не се стигна.До почивката баскетболистите на Спартак натрупаха преднина от 15 точки, които не спряха да увеличават до последната минута на сблъсъка в Плевен.

Николай Стоянов вкара 19 точки за Спартак Плевен, 18 наниза Симеон Илиев, с 15 се отчете Божидар Аврамов, а 11 добави Ивко Ивков.

За Шумен Маркъс Майърс завърши с 19 точки, а Деян Бйелич с разписа с дабъл-дабъл – 15 точки и 15 борби.