Ман Юнайтед се настани временно в топ 4 след гол секунди преди края

Манчестър Юнайтед постигна изключително драматична победа с минималното 1:0 като домакин на Уест Хам в двубой от 23-ия кръг на Премиър лийг. Срещата бе от изключително значение за домакините, които щяха да изпреварят своя лондонски противник в днешния ден и поне временно да се настанят в топ 4, което в крайна сметка се случи след попадение на Маркъс Рашфорд дълбоко в добавеното време.

В съставът на “червените дяволи” се завърна Хари Магуайър, който отново партнираше на Рафаел Варан в сърцето на отбраната.

Първото наистина опасно положение дойде на сметката на домакините в 4-ата минута, когато Крейг Доусън подаде неточно към Курт Зума, топката бе пресечена от Бруно Фернандеш, който веднага се впусна в контраатака, подаде към Грийнууд вдясно, но младокът не се справи добре и удара му бе блокиран.

В следващите минути играчите на Ралф Рангник изцяло взеха инициативата в двубоя и държаха топката в свое притежание. В 19-ата минута отново Бруно Фернандеш бе с основна роля за всичко по-интересно пред стража на гостите Алфонс Ареола и центрира опасно, но Роналдо не успя да засече отблизо.

В 36-ата минута отново Роналдо се строполи в наказателното поле след контакт с Курт Зума, но Джонатан Мос бе категоричен, че дузпа няма. Домакините продължиха с обходните си действия около пеналтерията на “чуковете”, но така и не се с правяха с последното докосване, което да изведе някой от техните играчи на чиста позиция.

Втората част започна по подобие на края на първата и отново играчите на Ралф Рангник държаха инициативата. Лошо докосване от страна на Деклан Райс изведе Фред с топка в крака очи в очи с Алфон Ареола, но френският страж се справи и изби в корнер.

Футболистите на Дейвид Мойс също имаха своята добра възможност в 55-ата минута, когато Джаръд Боуен стреля опасно след отбита от корнер топка. Три минути по-късно и Рафаел Варан стреля опасно след ъглов удар, но също не бе точен.

Играчите на Уест Хам все пак успяха да изнесат играта си в малко по-предни позиции след 60-ата минута и да поглеждат малко по-смело към вратата на Давид Де Хеа, макар все още да не бяха записали точен удар по посока на испанеца. Това все пак се случи в 77-ата минута, когато Микаел Антонио ме намерен в наказателното поле и успя да стреля точно, макар и слабо.

В опит да потърси разнообразие Ралф Рангник пусна на терена като резерви Маркъс Рашфорд, Единсон Кавани и Антони Марсиал. В 87-ата минута обаче Уест Хам можеше да стигне до попадение, когато след корнер Томас Сучек стреля много опасно и топката премина на сантиметри от дясната греда на домакините.

Победното попадение за Манчестър Юнайтед падна секунди преди да изтече добавеното време, когато Марсиал получи на границата на наказателното поле, подаде вляво от себе си към Единсон Кавани, а той с едно докосване плъзна успоредно към Рашфорд и национала на Англия необезпокояван отбеляза за 1:0, което бе и последното действие в тази среща.

С тази победа "червените дяволи" се изкачиха до четвъртото място в класирането с 38 точки и изпревариха с 1 своя днешен противник, който остана на 5-ото място.