СДВР с извънреден брифинг дали ще бъдат допуснати фенове на Левски за дербито с ЦСКА-София

Севиля загуби ценни точки на "Местайя"

Севиля пропусна да се доближи само на 2 точки от лидера в Ла Лига Реал Мадрид. Андалусийци направиха 1:1 при гостуването си на Валенсия след силно първо полувреме и разочароващо представяне след почивката. Муктар Диакаби си вкара автогол още в 7-ата минута, но в 44-ата Гонсало Гедеш изравни, а през втората част "лос че" не позволи на съперника да стигне до победата.

В предишните си два мача Валенсия отстъпи на Еспаньол (1:2) и Реал Мадрид (1:4), но днес се показа в доста по-добра светлина. "Прилепите" хвърлиха много сили, за да неутрализират халфовата линия на Севиля и през втората част успяха.

Началото бе много по-добро за гостите. След пробив на Гонсало Монтиел Диакаби опита да изчисти, но вместо това си вкара автогол. Дори и защитникът на Валенсия да не беше играл с топката, тя отиваше на крака на Рафа Мир, който едва ли щеше да сбърка.

Не след дълго Йеспер Силесен спаси опасен изстрел на Лукас Окампос. Стражът на Валенсия обаче се контузи малко по-късно, а вместо него на терена се появи Жауме Доменек.

В 39-ата минута гредата спаси Валенсия след изстрел на Рафа Мир. В края на полувремето Хосе гая центрира отляво, а Гедеш с глава заби топката под гредата - 1:1.

През втората част Севиля се затрудняваше да преодолява солидната отбрана на домакините и единственото по-чисто положение беше един удар на новото попълнение Хесус Корона. В 89-ата минута Гая беше изгонен за втори жълт картон, но Валенсия удържа точката и заема 9-о място в класирането.