Аталанта е първият четвъртфиналист в Купата на Италия

Аталанта се класира за четвъртфиналите на Купата на Италия след успех с 2:0 над Венеция. Луис Муриел откри резултата в 12-ата минута, а Йоаким Меле удвои две минути преди края на редовното време. За място на полуфиналите тимът от Бергамо ще спори с Наполи или Фиорентина, които играят утре.

Джан Пиеро Гасперини заложи на силен състав и неговият отбор доминираше през целия мач. Още в началните минути Лука Лецерини трябваше да прави двойно спасяване след удари на Муриел и Купмейнерс. Той обаче нямаше какво да направи в 12-ата минута, когато колумбийският нападател спря топката в наказателното поле и финтира защитник и вратаря, за да открие резултата. Последва дълго разглеждане на ситуацията с ВАР поради съмнения, че Муриел е докоснал топката с ръка при овладяването, но попадението бе признато.

Аталанта създаде още положения пред ипочивката, но стигна до нов гол, а след удар с глава на Купмейнерс топката се удари в гредата. След почивката превъзходството на бергамаските продължи, въпреки че Венеция имаше своите моменти. Църнигой прати топката в мрежата на домакините, но голът не бе признат поради засада на играч на гостите, който пречеше на вратаря.

Последваха поредица от положения пред вратата на Венеция, а Джузепе Пецела удари греда. Липсата на втори гол даде възможност на гостите да притеснят съперника в последните минути, но в 88-ата подхлъзване на Шнег позволи на Аталанта да организира контраатака. Комбинация между Пашалич и Меле завърши с гол на датчанина.