И Нант не успя да спре възхода на Ница

Ница постигна четвърта поредна победа в Лига 1. Отборът на Кристоф Галтие се наложи с 2:1 над гостуващия Нант и се утвърди на второто място в класирането. "Орлетата" имат 39 точки - с 8 по-малко от лидера Пари Сен Жермен

Попаденията за Ница вкараха Каспер Долберг от дузпа и Кефрен Тюрам-Юлиен. За гостите се разписа Андрей Джирото. "Канарчетата" останаха в средата на таблицата с 29 точки.

Долберг можеше да открие резултата в началото, но ударът му с глава беше спасен от Албан Лафон. Малко по-късно стражът на Ница Валтер Бенитес парира изстрел на излезлия очи в очи с него Рандал Коло Муани.

В 21-ата минута домакините поведоха от дузпа, реализирана от Долберг. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка в наказателното поле на Абдулайе Сила.

По-активната игра на Нант в минутите до края на полувремето доведе до изравняване на резултата. Джирото стреля мощно от пряк свободен удар, а Бенитес закъсня с намесата си и топката спря във вратата му.

Победата на Ница донесе младият Тюрам в 56-ата минута. Техничният халф напредна през центъра, направи двойно подаване с Амин Гуари и технично преодоля Алфон за крайното 2:1.