Десетима от Ница се разправиха с Брест

С десет души отборът на Ница записа победа с 3:0 над Брест като гост и излезе поне временно на второ място в класирането на френската Лига 1. Каспер Долберг даде аванс на тима от Лазурния бряг още в 13-ата минута, но в 20-ата гостите останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Морган Шнайдерлин.

С 10 души тимът на Ница бе принуден да се брани до края, а вратарят Валтер Бенитес се отличи със серия ключови намеси и завърши мача с общо 10 спасявания.

Макар че играха в намален състав 70 минути, гостите стигнаха до още два гола. Те дойдоха в самия край на срещата. В 79-ата минута Амин Гуири намери в наказателното поле Анди Делор и алжирецът покачи на 2:0, а крайното 3:0 бе оформено от Гуири в последната минута на добавеното време.

С успеха Ница събра 36 точки, колкото има и третият Олимпик Марсилия. Лидер е отборът на Пари Сен Жермен с 46 точки. Брест е на 12-о място с 25 точки.

Снимка: OGC Nice / Twitter