Матей Казийски и Тренто отнесоха Кан в Шампионската лига🏐

Българската волейболна звезда Матей Казийски и неговият Итас (Тренто) записаха втора победа в най-престижния европейски клубен турнир - Шампионската лига за мъже. Воденият от Анджело Лоренцети отбор надигра повече от категорично изпадналия в криза френски Кан с 3:0 (25:13, 25:13, 25:13) в мач от 3-ия кръг в Група Е на турнира, игран късно снощи пред над 1100 зрители в зала "БиЕлЕм Груп Арена". Втори съдия на срещата беше българинът Ивайло Иванов.

Така Тренто е втори във временното класиране в групата с 6 точки след 2 победи и 1 загуба. Френският тим пък е на последното 4-о място с 3 загуби и без спечелена точка. В следващия кръг Казийски и компания гостуват на турския Фенербахче ХДИ (Истанбул), а Кан е гост на другия италиански гранд Сър Сикома Монини (Перуджа). Срещите са съответно на 26 януари (сряда) от 18,00 часа българско време и на 27 януари (четвъртък) от 21,30 часа.

Матей Казийски започна като титуляр за своя тим, но бе сменен в средата на втория гейм. Българинът завърши с 6 точки (60% ефективност в атака и 14% позитивно посрещане) за успеха.

Най-резултатен за Тренто стана Алесандро Микиелето с 11 точки (1 блок, 3 аса и 50% ефективност в атака). А Даниеле Лавиа, Марко Подрасчанин и Сречко Лисинац добавиха по 9 точки за победата.

Въпреки това, разпределителят Рикардо Сбертоли бе отличен за MVP на мача, след като реализира 7 точки (3 блока и 2 аса) за успеха.

За тима на Кан Даниел Кончиля и Филип Цветичанин приключиха с по 9 точки.

Снимки: CEV.EU