ПСЖ се добра до точка в дербито с Лион

Дербито на 20-ия кръг на Лига 1 на Франция между Пари Сен Жермен и Лион остана без победител. Срещата на стадион "Групама" завърши при резултат 1:1. Домакините първи откриха резултат в 8-ата минута чрез Лукас Пакета, но Тило Керер донесе точката на гостите с попадение в 76-ата минута. "Хлапетата" като че ли могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки, тъй като изиграха силен мач и дълго време водеха в резултата. От друга страна обаче и парижани има за какво да съжаляват, след като на два пъти Килиан Мбапе нацели гредите зад Антони Лопеш. Така че равенството може би е справедлив резултат.

Треньорът на домакините Петер Бош заложи на Муса Дембеле в атака, който имаше подкрепата на Усем Ауар и Лукас Пакета в предни позиции. Бруно Гимараеш и Максенс Какере пък ще действаха в средата на терена.

Маурисио Почетино пък имаше доста проблеми с отсъстващи играчи, включително и големите звезди Лионел Меси и Неймар. Той бе избрал да започне мача с Мауро Икарди, Килиан Мбапе и Жоржиньо Вайналдум в предни позиции. Марко Верати, Леандро Паредес и Андер Ерера пък си партнираха в халфовата линия.

Домакините създадоха първото положение в мача. В 5-ата минута Усем Ауар нахлу отляво и стреля от малък ъгъл, но Кейлор Навас зае добра позиция и спаси.

Още в ответната атака и ПСЖ имаше добра възможност. Андер Ерера шутира от далечна дистанция и кълбото профуча над напречната греда.

Лион обаче поведе в 8-ата минута. Бруно Гимараеш с прекрасен пас изведе Лукас Пакета зад защитата, той напредна на скорост и с удар по земя матира Навас за 1:0.

В 20-ата минута отново Пакета тества вратаря на съперника с коварен далечен изстрел, но този път Навас уверено улови.

Гостите отговориха с мощен удар на Леандро Паредес от дистанция още в следващата минута и страхотно спасяване на Антони Лопеш.

В 24-ата минута Маркиньос видя, че Лопеш е излязъл малко по-напред и опита да го прехвърли с техничен удар, но вратарят успя със сетни сили да спаси.

В 37-ата минута за малко да се стигне до изравняване на резултата. Топката бе центриране остро към Килиан Мбапе във вратарското поле, той не успя да я засече, но за сметка на това защитник игра с нея и я насочи към вратата, но за негов късмет тя се оплете в мрежата, но от външната страна.

В 42-ата минута Мбапе пробва диагонален удар и топката се отби от гредата.

Гостите продължиха да са активни и в началото на втората част, но в 51-ата минута бяха хванати на контраатака, завършила с опасен удар по земя на Емерсон, преминал на сантиметри от гредата.

ПСЖ пък само две минути след това имаше прекрасна възможност. Икарди получи остро центриране във вратарското поле, но не успя да засече добре топката и да вкара отблизо.

В 59-ата минута домакините организираха нова страхотна контра. Муса Дембеле се отскубна от защитата и останал очи в очи с Кейлор Навас отправи удар, който обаче бе отразен от стража. След това се стигна до разбъркване в наказателното поле, но защитниците на ПСЖ успяха да предотвратят опасността.

В 67-ата минута Мбапе опита далечен изстрел по земя, но доста слабо и неточно.

Лион стигна до поредна добра възможност в 74-ата миунта след поредна грешка от ПСЖ при изнасянето на топката. Раян Черки се озова на добра позиция и стреля, но покрай вратата.

Почти от нищото гостите стигнаха до изравняване. Тило Керер шутира от границата на наказателното поле, топката тупна коварно и излъга вратаря Антони Лопеш, който не успя да се намеси добре, за да се стигне до изравняване 1:1.

Лион веднага засили натиска и в 79-ата минута Раян Черки отправи опасен изстрел, но над вратата.

В 82-ата минута късметът отново обърна гръб на Мбапе, който нацели втора греда. Той отправи почти идентичен диагонален шут, подобен на този в края на първата част, единствената разлика бе, че сега стреля от фаул. Резултатът обаче бе същият - топката се отби от далечната греда.

В крайна сметка мачът завърши без победител. След него ПСЖ остава начело в класирането с 47 точки. Лион пък се намира на 11-ата позиция с 25 точки в актива си.