Фенербахче и Бешикташ поделиха точките в зрелищно дерби

Големият сблъсък от 17-ия кръг на турското първенство между Фенербахче и Бешикташ завърши без победител - 2:2. Домакините на два пъти повеждаха, но “черните орли” успяваха да отговорят. И двата гола за Бешикташ вкара браилският халф Джоузеф де Соуса, който е бивш футболист на “фенерите”.

Месут Йозил даде преднина на Фенербахче с точно изпълнена дузпа в 14-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Шейл Ларин, а Йозил прати вратаря Ерсин Дестаноглу в обратния ъгъл и вкара шестия си гол през сезона.

В 25-ата минута Де Соуса беше оставен да стреля от границата на наказателното поле и топката се спря във вратата на “фенерите” - 1:1. Само пет минути по-късно Мергим Бериша наказа грешка в защитата на Бешикташ и отблизо върна преднината на домакините.

След почивката “черните орли” доминираха и заслужено стигнаха до равенство. Точен отново беше Де Соуса, който засече с глава центриране на Ридван Йълмаз в 59-ата минута. В класирането води Трабзонспор с 42 точки пред Коняспор с 33 и Истанбул Башакшехир с 29. Фенербахче е на 5-о място с 28 точки, Бешикташ е 9-и с 25, а Галатасарай има 24 и заема 11-а позиция.