Гуардиола: Реалността се вижда в мачове като този с Брентфорд

Мениджърът на Манчестър Сити Джосеп Гуардиола остана доволен от трудния успех с 1:0 като гост над Брентфорд в двубоя от 20-ия кръг на Премиър лийг. С успеха Сити се утвърди на върха в класирането като има аванс от 8 точки пред Челси и 9 пред Ливърпул. Според Пеп е нереално да се очаква “гражданите” да печелят всеки мач с голяма разлика.

Манчестър Сити взе своето срещу Брентфорд и отчая преследвачите

“Хората си мислят, че до 23-ата минута трябва да вкараме четири гола. Това не е реално, а е изключение от правилото. Реалността са такива мачове като този с Брентфорд. Отчитайки качеството на съперника, днес ние показахме най-доброто. Не можем да играем по-добре, когато противникът действа по този начин. Те пресираха високо и не ни даваха възможност да организираме атаки. След това започнаха да се отбраняват дълбоко и стана невероятно тежко.

Трудно влизахме в наказателното поле. В същото време ни контраатакуваха опасно, играеха много организирано и на почивката трябваше нещо да се промени”, коментира Гуардиола. Успехът срещу Брентфорд беше 10-и пореден за Сити в първенството и общо 36-и в календарната година. “Това показва колко добра е била отминаващата година за нас. Спечелихме Премиър лийг, Купата на лигата и играхме финал в Шампионската лига. Това са 365 дни стабилност, което е най-добрия трофей за нашия отбор”, завърши Пеп.