Турнир на талантите U14: Зона Велико Търново - Зона София 0:2

Ница изпревари Марсилия за второто място в Лига 1

Отборът на Ница постигна обрат у дома срещу Ланс от 0:1 до 2:1 в двубой от 19-ия кръг на френската Лига 1 и измести Марсилия от второто място във временното класиране. С успеха “орлетата” събраха 33 точки, колкото имат и марсилци, които са с мач по-малко, но по-добрата голова разлика им донесе временно предимство.

Арно Калимуендо даде аванс на Ланс в 32-ата минута, но с попадения на Марио Лемина и Джъстин Клуиверт Ница през втората част спечели трите точки. В същото време Марсилия записа едва 1:1 като домакин срещу Реймс, като можеше и да остане с празни ръце. Всичко в този мач се реши в заключителния четвърт час. Юго Екитике даде аванс на Реймс, а дълбоко в добавеното време Димитри Пайе спаси честта на домакините с гол от дузпа, отсъдена след консултация с ВАР. Нападателят отпразнува гола си с шапчица на Дядо Коледа на главата.

Рен пък не успя да се възползва от грешната стъпка на Марсилия и остана четвърти в класирането, след като допусна обрат като гост на Монако. Двубоят започна отлично за гостите, които откриха в 16-ата минута чрез Мартен Терие

Хората на треньора Нико Ковач обаче не се предадоха и с попадения на Уисам Бен Йедер (36) и Кевин Воланд (72) стигнаха до успеха. Лион и Метц не се победиха - 1:1 на “Групама Арена” след бърза размяна на голове. Лукеба откри за Лион в 56-ата, а Траоре изравни само две минути по-късно. Шампионът Лил пък постигна обрат срещу Бордо като гост, след като на два пъти изоставаше в резултата.

Мауро Икарди спаси Пари Сен Жермен от резил срещу предпоследния

В други мачове от кръга Монпелие победи Анже с 4:1, а Сент Етиен загуби от Нант с 0:1, Монако - Рен 2:1. Двубоят Клермон Фут - Страсбург пък беше отложен.