Мауро Икарди спаси Пари Сен Жермен от резил срещу предпоследния

С гол на Мауро Икарди в добавеното време лидерът в Лига 1 Пари Сен Жермен стигна до равенство 1:1 като гост на предпоследния във временното класиране отбор на Лориен. Парижани завършиха мача с човек по-малко, след като влезлият като резерва в началото на втората част Серхио Рамос беше изгонен за втори жълт картон. Гостите от френската столица изиграха слаб мач, но им липсваше и късмет, след като при 0:0 удар на Меси срещна гредата. Домакините играха много вдъхновено и откриха чрез Тома Монкондю в 40-ата минута. Авансът им беше заличен от Икарди в 92-ата. Така Пари Сен Жермен не успя да увеличи преднината си на върха, като събра 46 точки. Лориен остана предпоследен (19-и) с 16.

Треньорът на Пари Сен Жермен Маурисио Почетино не можеше да разчита на доста футболисти поради заболявания, контузии и наказания. Извън сметките му останаха също германския защитник Тило Келер и халфа Жуниор Дино-Ебимбе, които дадоха положителни тестове за COVID-19. Аут преди това бяха големите звезди Неймар и Килиан Мбапе, както и Рафиня и Юлиан Дракслер.

Парижани излязоха уверено на терена на “Стад дю Мустоар”, който е един от най-гостоприемните за тях, като имат осем поредни победи над “мерлузите”. Още във втората минута Мауро Икарди можеше да открие резултата. Нуно Мендеш прати топката в наказателното поле, аржентинецът подложи крак, но топката не уцели вратата. Домакините отговориха, но стигнаха само до два ъглови удара. В петата минута Анхел ди Мария показа техника срещу трима защитници и нахлу в наказателното поле, но топката беше изчистена.

Постепенно темпото спадна, като парижани владееха инициативата, но не бързаха да атакуват. В 10-ата минута и домакините стигнаха до своя шанс чрез Терем Мофи, който не успя да преодолее един на един вратаря Кейлор Навас. В 16-ата минута Мофи отново пропусна при идентична ситуация. Натискът на Лориен продължи и в 17-ата минута костариканецът отрази тежък удар на Арманд Лориент.

Така се стигна до 26-ата минута, когато мегазвездата на гостите Лионел Меси от нищото създаде голова възможност, но ударът му срещна гредата. Лориен отвърна с контраатака, завършила с удар в очертанията на вратата, който не затрудни Навас. В 32-ата минута парижани отново създадоха добра възможност. Ашраф Хакими потърси с центриране в наказателното поле Икарди, аржентинецът се размина с топката, но на далечната греда дебнеше Ди Мария. Защитник на Лориен обаче се намеси решително и изчисти.

В 39-ата минута Лориент игра грубо срещу Меси, но реферът Жереми Пиняр прецени, че няма извършено нарушение, въпреки високо вдигнатия крак. Така се стигна до 40-ата минута, когато домакините откриха резултата чрез Тома Монкондю, който се възползва от пас на Ензо Льо Фе и без колебание стреля мощно.

Така двата тима се оттеглиха на почивка със заслужен аванс на домакините, които се бранеха добре и организираха остри контраатаки, докато положенията пред ПСЖ бяха повече плод на индивидуални действия.

След почивката парижани излязоха със Серхио Рамос в състава си в търсене на поне изравнително попадение. Меси се върна още по-назад, за да помага при организирането на атаките. В 51-ата минута Лориен стигна до добра възможност, но Данго Оутара се разколеба в наказателното поле и вместо да стреля подари топката на защитник на парижани.

В ответната атака Жоржиньо Вайналдум отправи удар, който мина встрани от вратата. В 56-ата минута Ди Мария пропусна фантастична възможност да изравни на празна врата. Меси преодоля съперник отдясно и подаде към сънародника си, който без никой да му пречи прати топката над вратата. Четири минути по-късно гостите можеше да бъдат наказани от Лориент, но Навас отрази топката, която преди това рикошира в бедрото на Преснел Кимпембе.

В 67-ата минута Ди Мария затвърди впечатлението, че няма ден, след като от удобна позиция прати топката над вратата. В 74-ата минута влезлият като резерва Серхио Рамос опита удар с глава, но той се оказа също неточен. Само минута по-късно Меси едва не уцели за втори път гредата. В 77-ата аржентинецът стреля доста неточно от фаул. С наближаването на края атаките на парижани се ожесточиха, нервите също взеха връх, което доведе до изгонването на Серхио Рамос, който извърши две нарушения за жълт картон в рамките на три минути и остави тима си с човек по-малко.

Така се стигна до втората минута на добавеното време, когато Мауро Икарди все пак се разписа с глава за Пари Сен Жермен и спаси тима си от голям резил срещу предпоследния.

Лориен - Пари Сен Жермен 1:1
1:0 - Монкондю 40
1:1 - Икарди 90

Лориен: Нарди, Менде, Лапорт, Йенц, Льо Гоф, Льо Фе, Абергел, Монкондю, Оутара, Лориент, Мофи

ПСЖ: Навас, Хакими, Маркиньос, Кимпембе, Диало, Гей, Ерера, Вайналдум, Меси, Икарди, Ди Мария.