Тотнъм стигна полуфиналите за Купата на лигата след трилър срещу Уест Хам

Отборът на Тотнъм се класира за полуфиналите в турнира за Купата на лигата в Англия, след като елиминира у дома Уест Хам след 2:1 в истински трилър. Всичко в този мач се реши в рамките на пет минути през първата част. Стивън Бергвайн откри в 29-ата, Джаръд Боуен изравни 180 секунди по-късно, а в 34-ата минута Лукас Моура вкара победното попадение за водения от Антонио Конте тим.

Двубоят стартира с много енергична игра и на двата отбора, като по-активни бяха гостите от Уест Хам, които пропуснаха няколко добри възможности.

Така се стигна до 29-ата минута, когато Тотнъм поведе в резултата с първия си удар в двубоя. Всичко започна след изпълнение на фаул пред наказателното поле и последвала комбинация в пеналта между Пиер-Емил Хойберг и Стивън Бергвайн, завършила с попадение на последния. “Чуковете” отговориха мигновено, но Юго Лорис на два пъти спаси вратата си от почти сигурно попадение. Така се стигна до 33-ата минута, когато след грешка на Ерик Дайър при изнасянето на топката Уест Хам изравни резултата чред Джаръд Боуен. Равенството се задържа съвсем кратко.

Стивън Бергвайн нахлу в наказателното поле отдясно, спечели си пространство и прати топката във вратарското поле, където Лукас Моура успя да я засече в мрежата за 2:1. Вихреното темпо продължи и след второто попадение за “шпорите”, но резултатът остана непроменен до края на полувремето.

След паузата играта продължи да е динамична, но темпото се накъса. И двамата мениджъри прибегнаха до двойни смени. В тези минути много стабилната игра на Юго Лорис отчая Уест Хам, след като отрази удари на Боуен и резервата Саид Бенрама.

В самия край Уест Хам можеше да стигне до изравнителен гол, но гредата спаси "шпорите" и така Тотнъм се класира за полуфиналите.