Удинезе и Венеция продължават убедително напред за Купата на Италия

Отборите на Удинезе и Венеция продължават убедително напред в турнира за Купата на Италия. "Зебрите" разбиха с 4:0 Кротоне, а "Крилатите лъвове" се справиха с 3:1 срещу Тернана. Срещите бяха от 1/16-финалите в надпреварата.

Удинезе не срещна никакви затруднения в домакинството си на Кротоне. Точни за категоричната победа бяха Игнасио Пусето в 20-ата, Себастиен Де Майо в 28-ата, Айзък Съксес в 41-ата и отново Пусето в 62-ата минута.

Венеция пък постигна победата над Тернана през второто полувреме. Даан Хейманс откри за домакините в 49-ата минута, но Стефано Петинари изравни в 53-ата. Домен Църнигой в 66-ата и Франческо Форте в 81-ата минута обаче подпечатаха успеха на Венеция.

В следващия кръг от надпреварата Удинезе ще пътува до Рим за гостуване на Лацио. За Венеция пък предстои сблъсък с Аталанта в Бергамо.