Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Сампдория си осигури мач с Ювентус на 1/8-финалите на Купата на Италия

Самдория се класира за 1/8-финалите на Купата на Италия, след като надделя с 2:1 над Торино на „Луиджи Ферарис“. Фабио Куалярела откри резултата от дузпа след малко повече от четвърт час игра. Торино изравни след нов 11-метров наказателен удар, реализиран от Роландо Мандрагора в 54-тата минута. Само седем минути по-късно обаче Валерио Вере донесе победата на генуезци, след като засече от воле центриране на Чиевро, вкарвайки прекрасен гол.

В края Торо наложи натиск, но така и не успя да стигне до изравнително попадение. Така Сампдория взе реванш за загубата с 0:3 в Торино в двубой от Серия „А“.